Τρίτη, 21 Μαΐου, 2024
Δημοτικό Σχολείο Γουρνών
Αθλητικές δραστηριότητες

Ποδόσφαιρο, τραμπολίνο και Run Greece.

Μπορεί η νίκη να μην είναι πάντα το αποτέλεσμα, αλλά η ικανοποίηση της συμμετοχής και η αίσθηση της ομαδικότητας αποτελούν πολύτιμα μαθήματα για τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας . Η απλή χαρά του παιχνιδιού, η άσκηση και η κοινωνικοποίηση, ήταν οι βασικοί στόχοι που επιτεύχθηκαν, προσφέροντας μια ουσιαστική αθλητική εμπειρία.

• Την Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024 το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε από το μαθητή της Γ τάξης, Στογιάννη Στέργιο στο άθλημα του Τραμπολίνου.
  • Την Τρίτη 2 Απριλίου 2024 το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε από 2 ομάδες αγοριών στους αγώνες ποδοσφαίρου στο γήπεδο της Χερσονήσου.
  • Την Κυριακή 7 Απριλίου 2024, η μαθήτρια της Δ τάξης, Μπαλάφα Παρασκευή (Εβίτα) διακρίθηκε στους αγώνες Run Greece.

Ευχόμαστε στα παιδιά μας ακόμα καλύτερες επιδόσεις στο μέλλον, διατηρώντας πάντα ζωντανό το πνεύμα της συμμετοχής και της ομαδικότητας.